UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили штучну геномну ДНК

Вона може розвиватися та реплікуватися поза клітиною.

Вчені з Університету Токіо заявили про те, що їм вдалося створити штучну геномну ДНК, яка здатна реплікуватися (розмножуватися) і розвиватися поза клітиною. Як повідомляє Phys.org, вчені використали два гени, необхідні для реплікації ДНК.

Здатність до розмноження та розвитку є однією з ключових характеристик живих організмів. Штучні матеріали з подібними характеристиками створити дуже складно. Щоб створити штучну систему, здатну до розмноження та розвитку, інформація (гени), закодовані в ДНК, мають бути трансльовані в РНК, білки – експресовані, а цикл реплікації ДНК із цими білками має повторюватися протягом тривалого часу.

На даний момент неможливо створити штучну систему, в якій білки, необхідні для реплікації ДНК, експресуються та виконують свої функції.

Читайте також: У грунті виявили фрагмент ДНК невідомої природи

Щоб обійти цю проблему, вчені в новому дослідженні використали не складний механізм реплікації ДНК живих організмів, а спрощену штучну систему реплікації з використанням двох генів - ферменту реплікації ДНК Phi29 і Cre-рекомбінази. Дослідники припустили, що обидва білка добре функціонуватимуть при низьких концентраціях і зможуть експресуватися в достатній кількості навіть у існуючих безклітинних системах трансляції. Вченим також вдалося покращити вихідну ДНК, збільшивши ефективність її реплікації у 10 разів. Цикл реплікації повторювався протягом 60 днів.

Розвиток технології у майбутньому може призвести до створення штучних клітин, які зростатимуть автономно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Університету Ліньї та Інституту палеонтології та палеоантропології хребетних виділили хрящові клітини у динозавра віком 125 мільйонів років. У них містяться ядра з залишками органічних молекул і хроматину.