Французькі вчені створили роботів AntBot, які здатні орієнтуватися в просторі без допомоги GPS. Як повідомляє NewAtlas, на створення роботів дослідників надихнули пустельні мурахи-бігунки.
Наголошується, що комахи можуть відходити від колонії на відстані декількох сотень метрів і не губитися. Більшість мурашок знаходять шлях додому за спеціальною феромонною "доріжкою", але в умовах спекотного клімату, в якому живуть пустельні мурахи, подібний слід швидко випаровується. Тому мурашки-бігунки орієнтуються по-іншому. По-перше, вони визначають напрямок за допомогою поляризованого світла, а по-друге, вони можуть знаходити шлях додому, рахуючи кроки, а також за допомогою оптичного потоку.
Нові роботи орієнтуються схожим чином: їх оснастили оптичним компасом, який робот використовує для перевірки направлення на основі поляризованого світла, а також оптичним датчиком руху, який дозволяє візуально визначити, як далеко відійшов робот від початкової точки. Подібний підхід дозволив роботу відходити на відстань до 14 метрів, повертаючись до базової точки з точністю до одного сантиметра.
Раніше розробники компанії Boston Dynamics навчили двоногого робота Atlas паркуру. Робот навчився перестрибувати через колоду і підійматися на високі сходи. У компанії стверджують, що Atlas застрибує на сходи висотою 40 сантиметрів без втрати темпу.