UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили робота, який допоможе дітям з аутизмом спілкуватися з терапевтом

Робот виступає в ролі своєрідного посередника між лікарем і пацієнтом.

Європейський стартап LuxAI створив гуманоїдного робота QTrobot, який призначений спеціально для терапії дітей з розладами аутичного спектру. Як повідомляє N+1, робот виступає своєрідним посередником у навчанні та іграх між дітьми і психотерапевтом, тим самим послаблюючи можливі негативні наслідки соціальної взаємодії.

При розладах аутистичного спектру у людей з самого раннього віку спостерігаються проблеми з соціальною взаємодією: найчастіше такі люди потайливі і важко заводять нові знайомства і спілкуються. У дитинстві цей симптом може завадити ефективній терапії з фахівцем, що значно вплине на якість подальшого життя.

На думку дослідників, використання робота-посередника допоможе дітям позбутися психологічного дискомфорту при спілкуванні та навчанні. За допомогою нього, наприклад, можна ефективно навчити дитину розпізнавати емоції, спілкуватися і виконувати нескладні завдання. Вчені з Люксембурзького університету порівняли терапевтичний сеанс 15 хлопчиків (від чотирьох до 14 років) з аутизмом з роботом і з лікарем і з'ясували, що діти приділяють роботу більше уваги: в середньому, вони дивилися на нього в два рази довше.

Раніше вчені навчили робота сумніватися в правильності вказівок людини. Отримавши наказ, робот не відразу його виконує, а спочатку аналізує свої навички і фізичні можливості виконати наказ. Крім цього розглядається становище робота в системі відносин "начальник-підлеглий": робот "думає", чи має він взагалі виконувати цей наказ. Щоб це сталося, людина, що віддає розпорядження повинна володіти відповідними повноваженнями.