Вчені з Орегонського інституту науки і здоров'я створили препарат KBU2046, який блокує поширення чотирьох видів раку: молочної та передміхурової залоз, товстої кишки та легень. Як повідомляє Naked science, розробка вже була випробувана на мишах, у яких був рак передміхурової та молочної залоз людини, а також рак кишечника і легень.
Дослідники скористалися технологією хімічного синтезу та створили сполуки, які інгібують руху клітин in vitro. При пероральному введенні KBU2046 придушив метастази і зменшив руйнування кістки. При цьому вчені домоглися мінімізації побічних ефектів і токсичності. За словами доктора Раймонда Бергана, провідного автора дослідження, принцип роботи препарату полягає у зміні фосфорилювання білка HSP90β.
"Ліки працюють таким чином, що, зв'язуючись з цим протеїном, вони зупиняють рух клітин, але не мають ніякого побічного впливу на білок",- пояснив він дію препарату.
За словами вченого, у команди пішли роки, щоб зрозуміти, як здійснити цей механізм. Він вважає, що їхній напрямок на даному етапі більш перспективний, ніж пошук ліків від раку, оскільки при ранньому діагнозі їхній препарат зупинить розмноження ракових клітин і врятує життя людині. У майбутньому він планує добитися дозволу випробувати препарат на людях.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.