UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили електронну таблетку, що працює від шлункового соку

Потенційно елементи електронної таблетки можуть використовуватися в інших видах медичних пристроїв.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили прототип електронної таблетки, яка виробляє електричний струм під впливом шлункового соку. На думку дослідників, ця таблетка зможе стати дешевшою і безпечною альтернативою подібних пристроїв, повідомляє MIT News.

Прототипи електронних таблеток, які існують на даний момент, є пристроями для збору інформації та подання препарату. Одним з недоліків їхньої роботи є те, що вбудований акумулятор зменшує термін автономної роботи і підвищує ризик пошкоджень через збільшення розмірів таблетки.

Нова таблетка не передбачає використання акумулятора: в її поверхню вбудовані електроди з міді і цинку, які виконують роль гальванічного елемента при приміщенні в шлунковий сік. При цьому довжина пристрою становить чотири міліметри, а діаметр – 12 міліметрів.

Читайте також: Вживання винограду може захистити людей похилого віку від "помірної деменції" - вчені

На думку дослідників, подібні елементи можуть використовуватися в якості джерела живлення і інших медичних пристроїв.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили нову субатомную частку - пентакварк. Пентакварки були відкриті в результаті зіткнень протонів при енергіях до 8 тераелектронвольт. Маса пентакварка не перевищує 4,5 гігаелектронвольт. Раніше фізики достовірно знали про існування тільки адронів (частинки, які складаються з кварків і беруть участь у сильній взаємодії) з двох кварків (мезони) або трьох (баріони).