UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили найтонший двомірний магніт у світі

Його можна використовувати у обчислювальній техніці, електроніці та у квантовій механіці. 

Науковці з США першими у світі створили найтонший 2D-магніт, повідомляє Naked Science. У всіх запам'ятовувальних пристроях є магнітний компонент, який складається з тонких магнітних плівок, але вони тривимірні та товсті. Вчені довгий час працювали над розробкою двовимірних магнітів, аби один пристрій міг зберігати ще більше даних. 

Певні експерименти вже проводили для створення двовимірних магнітів, але усі вони втрачали свої властивості при кімнатній температурі. Щоб підтримувати магнетизм, 2D-магнітам необхідна наднизька температура. А вчені з Національної лабораторії Лоуренса Берклі при Міністерстві енергетики США і Каліфорнійського університету створили магніт на основі оксиду цинку, який сплавлений кобальтом.

Через кілька годин запікання в лабораторній печі ця суміш стала одним єдиним атомним шаром оксиду цинку з певною кількістю атомів кольбату, які ще були затиснуті шарами двовимірного матеріалу графена. У результаті, графен згорав та залишав після себе атомний шар оксиду цинку зі сплавом з кольбату.

Розробку 2D-магніту можна використовувати у квантовій механіці, відтак можна буде вивчати взаємодію окремих атомів. Окрім цього, матеріал не втрачає своїх властивостей не тільки при кімнатній температурі, а й при 100 °C градусах. 

Вчені також зазначили, що розробку двовимірних магнітів можна запустити у масове виробництво, тому що технологія їхнього виготовлення досить проста. 

Читайте також: Вимирання неандертальців зв'язали з інверсією магнітного поля Землі

Нагадаємо, що японські вчені побили рекорд швидкості передачі даних по оптоволокну. Їм вдалося розвинути найбільшу швидкість передачі даних - до 319 терабітів в секунду.