UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили "мову програмування" живих клітин

Нове відкриття здатне допомогти ефективно боротися з раковими захворюваннями.

Фахівці з біоінженерії з Массачусетського технологічного інституту (MIT) в США повідомили про створення "мови програмування" для живих клітин. Дана технологія дозволяє швидко створювати комплексні, написані в коді ДНК ланцюги, що додають нові функції живим клітинам, йдеться в повідомленні прес-служби MIT.

Звіт про роботу буде опублікований 1 квітня в журналі Science

"За допомогою цієї мови будь-хто може написати програму для бажаної функції - наприклад, для виявлення певних екологічних умов і реагування на них. Потім можна отримати послідовність ДНК, яка це забезпечить", - повідомляє прес-служба MIT.

"Це в буквальному сенсі слова мова програмування для бактерій. Використовуєш мову на базі тексту, як при програмуванні комп'ютера. Потім береш цей текст, компілюєш його, і він перетворюється в послідовність ДНК. Кладеш її в клітку, і ланцюг працює всередині клітини", - сказав професор біоінженерії Крістофер Войт.

Одним з можливих практичних застосувань новинки є створення бактерій, які здатні при виявленні ракових пухлин виробляти засоби для їхнього придушення. Ще одне можливе застосування цього відкриття - створення клітин дріжджів, здатні зупиняти процес бродіння при скупченні великої кількості токсичних побічних продуктів.

Раніше повідомлялося про те, що британські вчені отримали дозвіл на застосування методів генної інженерії для досліджень ранніх стадій розвитку ембріонів, спрямованих на підвищення виживання плода. Раніше за дозволом звернулася співробітниця Лондонського інституту Френсіса Кріка Кеті Ніакан для дослідницького проекту ранніх стадій розвитку ембріонів.