UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили куленепробивний матеріал з деревини

Дослідники розробили технологію, яка дозволяє створити "ультракомпактну деревину".

Вчені з Мерілендського університету розробили технологію, яка дозволяє отримати новий високофункціональний структурний матеріал з деревини, повідомляє Naked science

"Ультракомпактна деревина" формується кип'ятінням дерев'яного блоку у водному розчині сульфіту натрію з додаванням натрієвого лугу. При цьому відбувається часткове видалення з деревини міцних структурних полісахаридів, лігніну і геміцелюлози. Потім зразок здавлюється між металевими пластинами преса (знову при температурі 100 °C) під тиском 5 МПа, тобто близько 50 атмосфер. Такий вплив зминає найбільш стабільні полімери, що збереглися, зменшуючи зразок приблизно на 20% і роблячи його втричі більше щільним.

Експерименти з таким матеріалом показали, що на розтяг він витримує в 11,5 разів більше навантаження, ніж необроблені зразки вихідної деревини. Фактично цей показник можна порівняти з властивостями хорошої сталі, і при цьому "ультракомпактна деревина" залишається набагато легшою за неї.

Більш того, демонстрація "куленепробивних" характеристик матеріалу показала, що снаряд, що рухається на швидкості 30 м/с, легко прошиває звичайну деревину, але затримується шаром "ультракомпактной деревини" тієї ж товщини.

Раніше вчені з Технологічного університету імені Абдалли заявили про створення "найчорнішого у світі матеріалу".Отриманий ними матеріал здатний абсорбувати від 98 до 99% світла в діапазоні хвиль від 400 до 1400 нм.