Вчені з університету Вісконсіна в Медісоні спільно з колегами з Міністерства сільського господарства і Лабораторією лісового господарства США розробили напівпровідниковий чіп, зроблений майже повністю з дерева, повідомляється на офіційному сайті Вісконсинського університету в Медісоні.
Глава дослідницької групи Чжіюн Кай з 2009 року розробляв стійкі наноматеріали, переслідуючи мету зменшити вплив електроприладів на навколишнє середовище.
На його думку, в певних умовах дерево демонструє якості, завдяки яким воно може замінити кремній у підкладці або несучому шарі комп'ютерного чіпа.
"Що, якщо б ми могли розібрати дерево далі на нанорівні? На цьому рівні ви можете зробити з цього матеріалу дуже міцний і прозорий папір з целюлозного нановолокна".
Саме з целюлозного нановолокна, гнучкого, біорозкладаного матеріалу, виготовленого з дерева, вчений запропонував робити комп'ютерні чіпи.
"Більша частина матеріалу в чіпі - це підкладка. Ми використовуємо тільки менше, ніж кілька мікрометрів для всього іншого" - розповів професор електроніки та обчислювальної техніки з Вісконсинського Університету Дженгианг Ма.
За твердженнями вчених, такі чіпи настільки безпечні, що їх можна залишити в лісі і на них з'явиться грибок. Після закінчення терміну експлуатації вони можуть бути використані в якості добрива.
Враховуючи нешкідливість матеріалів і гнучкість технології, чіпи з дерева можуть одержати широке поширення, вважає професор Дженгианг Ма.