Хіміки з Браунівського університету і Гарварду розробили антибіотик, який здатний знищити стафілокок, стійкий до дії метициліну та ряду інших ліків. Про свою розробку вчені повідомили в журналі Nature.
У ході дослідження вчені провели експерименти з аналогами вітаміну А, які володіють бактерицидними властивостями. Створивши кілька десятків тисяч "кузенів" вітаміну А, вчені заразили черв'яків стафілококом і спробували вилікувати їх за допомогою цих випадково створених антибіотиків. Їм вдалося знайти приблизно дві сотні молекул, що заважали розмноженню мікробів, і вибрати з них дві речовини, CD437 і CD1530, які найбільш ефективно справлялися з цим завданням і при цьому майже не торкалися клітин печінки, нирок та інших органів.
Подальші досліди показали, що молекула CD437 та її оновлення, не вбивали клітини людини в принципі, мали ще одну цікаву і корисну властивість. Вони особливо ефективно знищували тих мікробів, які розмножувалися повільно і були причиною розвитку хронічних і задавнених інфекцій.
Подібні бактерії не мають "генами невразливості", але антибіотики на них не діють через повільний метаболізм.
Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.