UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені спостерігали дію "погодної бомби" в Японії

Дослідники зафіксували сейсмічні S-хвилі.

Японські геофізики спостерігали рідкісний вид глибоководного землетрусу, поява якого пов'язана з "погодної бомбою" - потужним штормом в північній частині Атлантичного океану. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science.

Вчені вперше зафіксували вертикально поляризовані сейсмічні S-хвилі - вторинні об'ємні поздовжні сейсмічні коливання земної кори. Разом з ними автори зареєстрували також поперечні обурення - P-хвилі.

Коливання земної поверхні, що спостерігадися геофізиками на станції в прибережному японському регіоні Тюгоку, породили атмосферне збурення (циклон) в Атлантичному океані, що поширився через земну кору і мантію. Дослідники встановили джерело обурення і відстань до нього.

Раніше вчені прийшли до висновку про те, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і ті, що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів. Причину такої поведінки землетрусів вчені пояснити не можуть.