UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені склали першу 3D-мапу останків наднової

Вибух наднової був зареєстрований у 1987 році.

Астрофізики склали першу тривимірну карту останків наднової зірки SN 1987A, яка розташовується у Великій Магеллановій хмарі, повідомляється на сайті Національної радіоастрономічної обсерваторії (NRAO).

Вибух наднової було зареєстровано у 1987 році, астрономи провели 30 років, спостерігаючи за останками зірки. В результаті вони змогли побачити, як атоми, які були утворені в результаті вибуху (вуглець, кисень і азот), випливають в космос і утворюють нові молекули і пил. В майбутньому ці мікроскопічні частинки можуть утворити нові зірки.

Вчені використали нові дані спостережень за центральними областями SN 1987A, отримані за допомогою радіотелескопів ALMA. Спектри, зібрані в міліметровому діапазоні хвиль, між ІК- і радіовипромінювання, вказали на присутність помітного кількості монооксидов кремнію (SiO) і вуглецю (СО).

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.