UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені склали каталог найбільш рідкісних мінералів на Землі

Мінерали містять в собі відомості про формування нашої планети.

Вчені склали каталог, який містить в собі опис 2,5 тисяч мінералів, кожен з яких був знайдений в п'яти або менше місцях на Землі в кількості, яка могла б вміститися в наперсток. Повідомлення про це було поширене ВВС.

За словами дослідників, вивчення даних мінералів важливо, оскільки вони містять в собі фундаментальні відомості про формування нашої планети. Як заявив Роберт Хейзен, один з авторів каталогу, "на даний момент вченим відомо п'ять тисяч мінералів. Земну кору утворюють менше 100 з них, решта є рідкісними. Найбільш рідкісні з них, приблизно 2,5 тисячі, зустрічаються тільки в п'яти місцях на Землі або менше".

Вивчення таких мінералів допоможе вченим розібратися в тому, наскільки будова Землі відрізняється від будови Місяця, Марса і Меркурія, на яких рідкісні для нашої планети мінерали зустрічаються у великих кількостях.

Читайте також: Вчені склали геологічну карту Плутона

Рідкість даних мінералів пояснюється тим, що для їх утворення необхідні специфічні умови. Крім того, вони можуть випаруватися при контакті з повітрям або іншими мінералами.

Раніше вчені заявили про те, що в надрах суперземель можуть перебувати неможливі на Землі з'єднання. Результати комп'ютерного моделювання показують, що тиск усередині таких планет забезпечує стабільність неможливих на Землі сполук магнію, кремнію і кисню: MgSi3O12 і MgSiO6, а також оксидів кремнію SiO3 і SiO. Характерні для Землі з'єднання виглядають як MgSiO3 (метасиликат магнію, що зустрічається в природі під виглядом мінералу клиноэнстатита) і широко поширений оксид кремнію SiO2.