UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені склали геологічну карту Плутона

Карта відображає геологію плато Супутник.

Дослідники місії New Horizons склали карту геології Плутона. Карта була опублікована на офіційному сайті NASA.

Карта охоплює 2070 кілометрів "серця" Плутона, що отримало неформальну назву плато Супутник, і навколишню територію. Кольором на ній виділені різні геологічні ландшафти. Масштаб зображення склав приблизно 320 кілометрів на піксель.

Сині і зелені лінії відображають різні текстури, які розташовуються в центрі плато Супутник і поширюються на північ і схід. Чорні лінії відображають межі між різними блоками азотного льоду. Фіолетовим кольором відзначаються скелі, хаотично розкидані по плато Супутник, а рожевим – айсберги на його східному кордоні.

Червоним кольором позначено можливе вулканічне утворення, що отримало неформальну назву Райт Монс.

Карта була складена з 12 зображень, зроблених Long Range Reconnaissance Imager (LORRI) під час найближчого підльоту до Плутона 14 липня 2015 року.

NASA

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.