UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені склали "Дерево життя" більше двох мільйонів живих організмів

У проекті описані еволюційні зв'язки 2,3 мільйонів живих істот.

Біологи з США розробили "Дерево життя" близько 2,3 мільйонів живих організмів, включаючи тварин, рослини, гриби і мікроорганізми. Проект являє собою опис еволюційних зв'язків між видами і є першим етапом на шляху створення каталогу для дослідження 3,5 мільярдів років еволюції життя на Землі. Як відзначають вчені, їх початковий етап "Дерева життя" містив менше 500 видів.

Знання еволюційних взаємин між організмами дозволить фахівцям отримувати нові препарати, покращувати врожайність сільськогосподарських культур, а також простежувати розвиток ряду інфекційних захворювань, зокрема, ВІЛ-інфекції, грипу і лихоманки Ебола.

Читайте також: Вчені створили "плащ-невидимку" для видимого світла


У проекті "Дерева життя" беруть участь одинадцять наукових і освітніх установ США. При його створенні були використані понад 7,5 тисяч філогенетичних досліджень, опублікованих в період з 2000 по 2012 рік в понад ста наукових журналах. При цьому, як відзначають вчені, тільки в кожному шостому дослідженні його автори представили свої дані в цифровому вигляді. Через це багато нових досліджень неможливо занести до бази даних і об'эднати з дослідженнями, що вже існують.

За словами вчених, це призводить до того, що еволюційні взаємини між різними видами не до кінця зрозумілі. В цілому таке встановлено лише для приблизно п'яти відомих науці видів. Робота вчених була підтримана Національним науковим фондом США, який за три роки виділить біологам 5,76 мільйона доларів.

Раніше повідомлялося про те, що біологи встановили зв'язок між ДНК людини і переходом на літній час.