UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розробили тканину, що генерує енергію

Розробка дозволить створити енергогенеруючий одяг.

Вчені з Технологічного інституту Джорджії розробили тканину, яка генерує електроенергію за рахунок сонячного світла і рухів людини. Тканина здатна виробляти енергію за рахунок трибоелектричного ефекту, що представляє собою процес вироблення енергії при терті двох матеріалів один об одного.

Для розробки вчені використали так звані трибоелектричні наногенератори на волоконній основі, які поряд з сонячними батареями у вигляді дроту з'єднуються за допомогою вовняної нитки, щоб створити єдиний матеріал.

Дослідники створили прототип тканини і випробували його в реальних умовах. Зразок розмірами чотири на п'ять сантиметрів зміг зарядити конденсатор ємністю 2 мФ до 2 В протягом однієї хвилини. Цього вистачить для того, щоб заряджати невеликі портативні пристрої, наприклад, "розумні" годинники.

Читайте також: Вчені назвали дрімоту шкідливою для здоров'я

Матеріал є гнучким, дихаючим і легким, що дозволяє використовувати його при виготовленні одягу, наметів, штор та інших текстильних виробів. Дослідники планують збільшити міцність тканини і зробити її пило- і водонепроникною.

Раніше вчені з Корейського науково-технічного інституту (KAIST) розробили волокнистоподібні світлодіоди, які можна вшивати або вплітати безпосередньо в саму фабричну тканину для одягу.