Вчені з Університету Кюнг Хі в Південній Кореї на чолі з Вуком Парком розробили технологію отримання синтетичних відбитків, яка може лягти в основу систем безпеки майбутнього.
Дослідники винайшли візерунки, які нагадують відбитки пальців. Відбитки унікальні і не зможуть бути відтворені повторно, що є запорукою безпеки.
Для отримання таких відбитків південнокорейські дослідники покривають частинки пластику тонким шаром кремнезему, а потім вимочують їх у етанолі і залишають висихати. У результаті утворюється діоксид кремнію, який якраз і створює унікальні візерунки. Цікаво, що попри випадковість формування такого відбитка, фахівці навчилися контролювати цей процес, щоб визначати, в якому саме місці повинні з'явитися опуклості. Для цього вони використовують ультрафіолетові випромінювачі. В місцях дотику променя візерунок обривається, згинається або розходиться.
Дослідники запевняють, що можливість управління цим процесом може виявитися вкрай корисною для захисту передачі повідомлень. Піддаючи групу часток однаковому впливу світла, вийде створити встановлений набір зі схожими точками. Кожен кінцевий відбиток буде унікальним, але за набором розташування таких точок можна буде визначити його приналежність до тієї чи іншої групи.
На даний момент вчені зайняті створенням сканера для таких відбитків пальців.
Раніше вчені з Бермінгемського університету представили знімок "нано-сніговика" з атомів платини на підкладці з оксиду титану.