UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розробили імплантат, що "притягає" ракові клітини

Імплантат дозволить виявити рак на ранніх стадіях захворювання.

Однією з найбільш небезпечних особливостей раку є те, що він дуже швидко поширюється по організму і може вразити кілька органів ще до того, як людина зрозуміє, що вона хвора. Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, вчені розробили імплантат, який буде захоплювати ракові клітини під час їх міграції по кровоносній системі і дозволить діагностувати рак на ранніх стадіях захворювання. Повідомлення про це розповсюдило видання New Scientist.

На даний момент випробування імплантату проводиться на мишах. У разі їх вдалого проведення подібні пристрої зможуть бути імплантовані під шкіру людей. Просканувавши імплантат з допомогою спеціального обладнання, лікар зможе виявити в ньому ракові клітини і визначити рак на ранній стадії. Вчені також припускають, що через деякий час сканування зможе проводити сам пацієнт за допомогою смартфона.

Вчені імплантували пристрій під шкіру мишей і ввели їм порцію клітин раку молочної залози. Через два тижні їм вдалося виявити ракові клітини всередині імплантату.

На даний момент одним із симптомів, за якими визначається рак молочної залози, є поява задишки у пацієнта, яка свідчить про те, що рак вже перейшов на легені.

Раніше повідомлялося про те, що вчені знайшли спосіб "відключити" рак. Медикам вдалося перетворити злоякісні пухлини молочної залози і сечового міхура у доброякісні.