Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили чохол для смартфона, який можна використовувати в якості глюкометра. Пристрій, названий GPhone, складається з невеликої пластикової панелі, сенсора для аналізу і стилуса зі спеціальними ферментними гранулами, повідомляє N+1.
Чохол для телефону, надрукований на 3D-принтері, оснащений невеликим багаторазовим сенсором, а в комплекті до нього йде стилус, всередині якого знаходяться невеликі гранули. Гранули складаються з ферменту глюкозооксидази який реагує на глюкозу - це дозволяє сенсору вимірювати рівень цукру в крові і посилати сигнал смартфону. За рівнем глюкози потім можна стежити за допомогою спеціального додатка для Android, а одного стилуса вистачає на 30 вимірювань.
За словами розробників, в майбутньому подібні пристрої можна буде використовувати для моніторингу інших речовин в організмі, використовуючи інші гранули. Разом з тим, на даний момент пристрій знаходиться на стадії розробки.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили пристрій, який перетворює дихання людини на слова. В основі пристрою лежить система, яка вловлює зміни в диханні. Ці зміни конвертуються у слова за допомогою спеціальної системи розпізнавання, після чого вони будуть відтворені за допомогою голосового синтезатора.