UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розповіли про реакцію мозку на біль від травм

Адаптація до болю відбувається завдяки силі сигналів нейронів.

Вчені з Університету Лаваля провели експеримент, метою якого було виявлення механізмів, за допомогою яких мозок людини реагує на больові відчуття після травм. У результаті дослідники встановили, що тіло людини адаптується до болю завдяки силі сигналів нейронів, повідомляє EurekAlert!.

У ході дослідження вчені спостерігали за 30 добровольцями. Їх розділили на дві групи: одна з них відчувала больові відчуття в біцепсі при згинанні ліктя, друга – при розгинанні. За реакцією мозку дослідники спостерігали за допомогою транскраніальної магнітної стимуляції (ТМС).

Виявилося, що під час рухів, які викликають біль, мозок посилає слабкі сигнали, а коли рухи болю не викликають, сигнали мозку посилюються. Якщо мозок знає, що переміщення спричинить біль, то час реакції на виконання такого руху збільшується, але при цьому сама маніпуляція проходить швидше звичайного. Таким чином мозок намагається скоротити тривалість больових відчуттів.

"Це відкриття важливо, тому що підтверджує виникнення захисних стратегій організму під час очікування гострого болю. Можливо, завдяки цьому ми зрозуміємо, як гострий біль переходить в хронічний. Адже недавні теорії говорять про те, що, незважаючи на сприятливий характер короткочасного полегшення первинного болю, цей механізм може призвести до довгострокових наслідків", - заявила одна з дослідників Кетрін Мерсьє.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.