UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розповіли про призначення геогліфів Наски

Геогліфи могли грати роль придорожніх храмів для подорожніх.

Канадські археологи заявили про те, що загадкові геогліфи на плато Наска в Перу насправді могли виявитися придорожніми храмами, які призначалися для вознесіння молитов подорожніми. Як повідомляє "Популярная механика", таке припущення дослідники висловили, зіставивши розташування геогліфів з мережею древніх доріг.

У ході нового дослідження вчені склали детальні карти місцевості, в тому числі і древніх доріг, використавши знімки, зроблені за допомогою дронів і результати розкопок місцевості. Наска - дуже посушливе місце, де практично не буває дощів. Саме з цим пов'язане збереження геогліфів, шо технічно представляють з себе неглибокі канавки в грунті. Ця обставина дозволяє також визначити шляхи, якими піші (коней у індіанців не було) люди користувалися багато століть тому.

Дослідники з'ясували, що більшість геогліфів розташовувалося поруч з дорогами або великими поселеннями людей. Найчастіше вони знаходилися поряд з точками, у яких розташовувалися найважливіші входи і виходи в ущелині Сіуас.

Геогліфами називають нанесені на землю візерунки, розміри яких часто настільки великі, що їх можна роздивтися тільки з повітря. Малюнки Наска являють собою групу геогліфів у вигляді ліній, геометричних фігур і примітивних зображень людини і тварин. Вони були вперше помічені у 1939 році, хоча їхній вік, згідно з висновками дослідників, сягає приблизно двох тисяч років.