UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розповіли про прабатьків людської цивілізації

Дослідники змогли з'ясувати, ким були перші землероби і скотарі в Африці.

Міжнародна група вчених, яка складалася з археологів, генетиків і кураторів музеїв з Європи, Північної Америки і Африки, розповіла про те, ким були перші люди, які оселилися до півдня від Сахари тисячі років тому, повідомляє EurekAlert!.

Наголошується, що в ході дослідження вчені вивчили 41 древній кістяк, який зберігався в національних музеях Кенії та Замбії, а також в Музеї Лівінгстона в Замбії. Дослідники зазначають, що раніше питання про появу перших людей, які вирощували худобу і рослини для вживання в їжу, було відкрите через брак археологічних свідчень. Першою формою виробництва продуктів харчування, яка поширилася в Африці, було розведення худоби: овець і кіз.

Виявилося, що в поширенні скотарства в Кенії і Танзанії брали участь групи людей, які походили з північно-східної частини Африки. Вони прийшли в Східну Африку і змішалися з місцевими фуражирами 3500-4500 років тому. Потім пастухи і мисливці-збирачі виявилися генетично ізольовані один від одного, але продовжували жити пліч-о-пліч.

Крім того, ще один значний зсув стався 1200 років тому, тоді в регіон прибули народи з північного сходу і заходу Африки. Групи внесли генетичний внесок у родоводи, сформувавши генетичні особливості, які досі спостерігаються у багатьох жителів Східної Африки.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.