Вчені з Манчестерського університету і Університету Кардіффа заявили про те, що їм вдалося визначити походження знаменитого Каменя Артура - пам'ятника кам'яної доби. Як повідомляється на сайті Манчестерського університету, камінь виявився пов'язаний з розташованими неподалік «залами мертвих», які були знайдені в 2013 році.
Камінь Артура датується 3700 роком до нашої ери, він знаходиться недалеко від села Дорстон в Уельсі. Археологи вважали, що масивний замковий камінь, споруджений на декількох каменях, що підтримують, і менша камера спочатку знаходилися всередині кам'яної піраміди, схожої на ті, які знаходили в Південному Уельсі. Але в ході нового дослідження вчені з'ясували, що Камінь Артура спочатку споруджували на віддалі від піраміди.
Оскільки Камінь Артура знаходиться під охороною, археологи проводили розкопки на південь від нього, поза територією, що охороняється. Дослідники з'ясували, що спочатку гробниця була довгим курганом, обкладеним складеним дерном, і підтримувалася частоколом з вертикальних стовпів. Коли ж стовпи згнили і пагорб завалився, до початкової конструкції додали стовпи більшого розміру.
Початковий курган вказував на вершину прилеглого пагорба Дорстон-Хілл. Пізніша алея стовпів з двома кам'яними камерами і вертикальним каменем, була орієнтована на дальній горизонт в проміжку між Скріддом і Гарвей Хілл. Вчені відзначають, що різна орієнтація двох етапів спорудження пам'ятника важлива, оскільки недавно вдалося знайти два кургани, які нагадують первинну версію Каменя Артура.
«Кожен з цих курганів був зведений на місці дерев'яного будинку, який навмисно спалили. Тепер встановлено, що Камінь Артура пов'язаний з прилеглими «залами мертвих», про які повідомлялося в 2013 році», - заявив один з дослідників Джуліан Томас.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше у Великій Британії під час комунальних робіт знайшли фрагмент раніше невідомого зміцнення римлян під жвавою трасою поблизу міста.