Вчені заявили про те, що лейкемія з'явилася близько 45 мільйонів років тому і тоді нею хворіли довгокрилі – вид кажанів, який на даний момент знаходиться під загрозою зникнення, повідомляє The Telegraph.
Дослідники виявили у рештках стародавніх довгокрилих сліди дельтаретровирусів, які належать до сімейства вірусів віком більше декількох мільярдів років. Як вважають вчені, тоді віруси викликали у довгокрилих захворювання, схоже з лейкемією.
Самі дослідники підкреслють, що їм вдалося відкрити "відсутню ланку" в еволюції вірусу.
Лейкемія - онкологічне захворювання, при якому клітини кісткового мозку мутують, не розвиваючись в нормальні зрілі лейкоцити, і стають раковими клітинами. Від інших видів раку вона відрізняється тим, що при ній не утворюється пухлина в якомусь одному місці.
Щорічно у світі вірус HTLV-1 (Human T-lymphotropic virus), викликає злоякісні новоутворення лімфоїдної та кровотворної тканин, вражає від 15 до 20 мільйонів людей.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".