UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розповіли про незвичайну особливість імунітету гризунів-довгожителів

Деякі сліпаки живуть довше через коротку імунну пам'ять.

Міжнародна група вчених заявила про те, що деякі сліпаки живуть довше інших невеликих гризунів завдяки короткій імунній пам'яті. Це дозволяє їм уникнути старечих аутоімунних захворювань, повідомляє «Новое время».

Раніше вчені помітили, що тривалість життя тварини часто пов'язана з розмірами її тіла. Так, у мишей, птахів і щурів тривалість життя відносно невелика, а слони, великі кішки живуть набагато довше. Але є й винятки з цього правила. Наприклад, деякі сліпаки і голі землекопи живуть 20 років і більше. У більшості з них не розвиваються ракові пухлини.

У ході нового дослідження вчені вивчили клітини імунної системи сліпаків виду Spalax galili протягом їхнього життя, приділяючи особливу увагу зрілим Т-клітинам і В-клітинам і порівнюючи те, що вони виявили, з імунними клітинами людини і миші. Ці два типи імунних клітин зазвичай пов'язані з довготривалою пам'яттю імунної системи у ссавців і виробленням антитіл. Завдяки цій особливості люди можуть стати несприйнятливими до певних захворювань після початкового зараження.

Вчені виявили невелику кількість Т-клітин і В-клітин, що свідчить про те, що сліпаки мають коротку імунну пам'ять. Тобто, їхній організм кожен раз бореться з інфекцією так, ніби ніколи раніше з нею не стикався. Але також це означає, що їхні тіла менше схильні до запальних реакцій. У деяких випадках запальні реакції пов'язані з розвитком ракових пухлин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили одне з найдавніших зображень тварин

Раніше вчені виявили, що різні сім'ї голих землекопів спілкуються на різних діалектах. Це допомагає їм відрізняти своїх від чужих.