Вчені з Імперського коледжу в Лондоні оцінили потенційний негативні наслідки пандемії нового коронавірусу в разі, якщо б ніякі заходи з її стримування зроблені не були. Як повідомляється на сайті установи, в цьому випадку жертвами вірусу могли б стати 40 мільйонів людей у всьому світі.
У ході дослідження вчені розглянули кілька сценаріїв розвитку ситуації. Перший з них – якби світ ніяк не відреагував на COVID-19, другий – сценарій з соціальним дистанціонуванням. Крім того, були розглянуті кілька можливих варіантів розвитку ситуації з придушенням поширення інфекції.
Згідно з найгіршим сценарієм, вірус, який ніяк не стримувався, заразив б сім мільярдів осіб і привів до 40 мільйонів смертей. Зниження соціальних контактів на 40% серед молодих людей і на 60% - серед людей похилого віку дозволило б зменшити це число в два рази. Але навіть в цьому випадку системи охорони здоров'я країн не справлялися б з навантаженням.
Проведене моделювання показало, що превентивні заходи, які вживаються нині, - широке соціальне дистанціювання, тестування і ізоляція тих, хто заразився, є критично важливими у стримуванні поширення захворювання. Якби всі країни застосували цю стратегію на ранніх етапах, це дозволило б зберегти 95% життів.
Моделювання, проведене вченими, показало, що найбільш вразливими є країни з низьким і середнім рівнем життя. Разом з тим, дослідники підкреслюють, що пандемія є глобальною загрозою і країни повинні діяти спільно, щоб придушити поширення вірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Станом на 28 березня кількість заражених коронавірусом у світі склала 598 070 осіб, понад 27 тисяч випадків захворювання – летальні. Всього з початку епідемії більше 133 тисяч успішно подолали COVID-19. Хвороба зачепила 177 країн і регіонів. Найбільша кількість захворювань зафіксовано у США – там вже 104 тисячі заражень. Також найбільші центри інфекції знаходяться в Італії (86, 4 тисячі заражених), Китаї (81,3 тисячі заражених) і в Іспанії (65 тисяч заражених).