UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розповіли про можливість змішаного складу армії хрестоносців

До складу армій входили не тільки європейці, а й представники Близького Сходу.

Вчені заявили про те, що до складу армій хрестоносців могли входити не тільки європейці, але також вихідці з Близького Сходу. До такого висновку дослідники дійшли, проаналізувавши ДНК людей, похованих на цвинтарі хрестоносців в Лівані, повідомляє Phys.org.

"Ми знаємо, що Річард Левине серце воював на стороні хрестоносців, але ми нічого не знаємо про рядових солдатів, які жили і гинули в той час. Ці стародавні зразки допоможуть нам пролити світло на це питання", - заявив провідний автор дослідження Кріс Тайлер-Сміт.

На думку дослідників, 25 осіб, чиї тіла були знайдені в похованні біля замку хрестоносців біля міста Сидон, були солдатами, які загинули в битві в 1200-х роках. Дослідники секвенували геном дев'яти з них і з'ясували, що троє були європейцями, четверо - вихідцями з Близького Сходу, а у двох було змішане походження. Це може свідчити про те, що европейці, які приїхали до Лівану, заводили сім'ї з представниками місцевого населення.

На думку вчених, генетичний вплив хрестових походів був короткостроковим, оскільки в геномі сучасних жителів Лівану європейські сліди незначні. Їхня ДНК більшою мірою нагадує ДНК тих, хто жив в даному регіоні в епоху Римської імперії. Крім того, існує ймовірність, що всіх убитих під час битви ховали в одному місці незалежно від сторони, яку вони займали.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.