Вчені з Імперського коледжу Лондона заявили про те, що їм вдалося знайти кілька варіантів традиційних англійських супів, які допомагають боротися зі збудником малярії. Серед супів є як м'ясні і курячі, так і овочеві варіанти, повідомляє N+1.
У ході дослідження вчені попросили учнів початкової школи різних національностей принести їм зразки бульйону, які матері варять їм, коли вони хворіють. Всього дослідники зібрали 56 зразків супів. Потім їх заморозили, центрифугували, стерилізували і перевірили на антималярійну активність.
Спочатку вчені оцінили, наскільки бульйони заважають безстатевому розмноженню малярійного плазмодія. У деяких бульйонах малярійний плазмодій ділився активніше, ніж зазвичай - мабуть, через велику кількість поживних жирів. Але п'ять зразків з 56 заблокували його зростання більш ніж на 50%, а два показали результат, який можна порівняти з артемизиніном – препаратом, за який китаянка Юю Ту отримала Нобелівську премію у 2016 році.
Потім дослідники вивчили, наскільки ефективно бульйон блокує статеве розмноження паразита. Для цього в бульйон поміщали його гаметоцити (статева стадія плазмодія), які пересуваються за допомогою джгутиків, і відстежували, яка їх частина свої джгутики втратить. У чотирьох зразках вдалося позбавити джгутиків більше половини клітин - правда, це були не ті ж самі зразки, які завадили безстатевому розмноженню.
Дослідники не збирали рецепти окремих бульйонів, але зауважили, що вони були як м'ясними, так курячими і вегетаріанськими. Це означає, що цілющими властивостями володіють не тільки курячі бульйони, як вважали деякі вчені і багато інших людей. Крім того, результати дослідження свідчать про те, що наступний препарат від малярії може бути тваринного походження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що вживання кави допомагає знизити ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона. У ході дослідження вчені вивчили те, яким чином три типи кави взаємодіють з тау-білками і бета-амілоїдами і, відповідно, здатні боротися з причиною деменції при нейродегенеративних захворюваннях.