Вчені заявили про те, що брак "середніх" металів, таких як свинець, індій або цинк, у складі Землі можна пояснити тим, що вони зникли з молодої розплавленої планети після зіткнень з іншими об'єктами. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature.
У ході дослідження вчені провели лабораторний експеримент, імітувавши склад та умови ранньої розпеченої Землі, – включаючи майже повну відсутність вільного кисню і температуру вище 2300 °С. Після перебування в такій печі зразки затверділи, а проведений аналіз їхнього складу показав дійсну втрату цинку, свинцю та інших елементів, яких не вистачає на планеті.
"Наші експерименти вказують, що характер випаровування летючих елементів з Землі визначався реакціями між речовиною розплавленої породи і бідною киснем атмосферою. Такі реакції могли відбуватися, якщо з нею стикалися планетезималі, або коли відбулося гігантське зіткнення, що створило Місяць і, мабуть, викликало повсюдне розплавлення нашої планети", - заявив один з дослідників Бернард Вуд.
Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.