UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розкрили загадку небезпечної форми раку

Лімфома Беркітта поширюється за межі лімфатичної системи і часто призводить до смерті.

Вчені розкрили один із секретів лімфоми Беркітта – однієї з найбільш небезпечних форм раку. У дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Сurrent Opinions in Virology, вчені розкрили зв'язок між раком та вірусом Епштейна-Барр.

Про те, що збудником лімфоми Беркітта, є вірус Епштейна-Барр, дослідники знали давно, разом з тим, загадкою для вчених залишалася ступінь ризику розвитку захворювання. У дослідженні розглядалося кенійське міста Кісуму, яке є головним населеним пунктом західної Кенії. Там проживає близько 400 тисяч людей. Однією з особливостей даного району є те, що його мешканці дуже часто заражені малярією (до 28% дорослих). Дослідження показало, що зараження малярією матерів під час вагітності значно збільшує ризик розвитку лімфоми Беркітта у дітей. Малярія веде до активізації вірусу Епштейна – Барр, ща заражає безліч клітин. Це впливає на імунну систему новонароджених, що в кінцевому підсумку може призвести до розвитку лімфоми Беркітта.

За словами дослідників, у ряді африканських регіонів більшість випадків розвитку раку пов'язані з вірусними захворюваннями. Разом з тим, таке положення справ не характерно для розвинених країн, де рак, як правило, є наслідком куріння і вживання алкоголю.

Лімфома Беркітта є неходжкінською лімфомою, що має надзвичайно високий ступінь злоякісності. Вона розвивається з B-лімфоцитів і має тенденцію поширюватися за межі лімфатичної системи, наприклад у кров, кістковий мозок і спинномозкову рідину. Від цього захворювання страждають різні вікові групи, але до нього найбільше схильні діти і молоді люди, особливо чоловіки.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.

Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"