UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розкрили таємницю зникнення іхтіозаврів

Іхтіозаври вимерли через глобальне потепління і нездатність еволюціонувати.

Вчені заявили про те, що розкрили таємницю зникнення іхтіозаврів – морських рептилій, які зовні нагадували дельфінів, і населяли Землю понад 150 мільйонів років тому. Як повідомлять Reuters, ящери зникли близько 94 мільйонів років тому через комбінацію глобального потепління і їхньої нездатність пристосуватися до нових умов.

Раніше вчені припускали, що іхтіозаври протягом декількох мільйонів років переживали період занепаду і були витіснені більш потужними хижаками, які отримали назву мозазаври. Нове ж дослідження показує, що мозазаври виникли вже після зникнення іхтіозаврів.

Як заявив Валентин Фішер, один з дослідників, популяція іхтіозаврів різко збільшилася перед зникненням. Разом з тим, як повідомляють вчені, еволюція іхтіозаврів була "застійною". На думку дослідників, вимирання іхтіозаврів було різким, а не поступовим.

Читайте також: У Шотландії виявили сліди гігантських динозаврів

іхтіозаври виникли 248 мільйонів років тому і грали ключову роль в морській екосистемі в часи динозаврів. Деякі з іхтіозаврів були менше метра в довжину. Інші – такі як шонизаври досягали в довжину 21 метра. За словами Валентина Фішера, Земля, що швидко нагрівалася, викликала різкі коливання рівня моря і температури води, запаси кисню в ній скоротилися. В результаті змінилися міграційні маршрути іхтіозаврів, що в кінцевому підсумку і призвело до їхнього вимирання.

Раніше повідомлялося про те, що на самому півночі Аляски вчені знайшли останки динозавра, який жив приблизно 70 млн років тому, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.