UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розкрили таємницю посмертних портретів єгипетських мумій

Портрети були написані в римському Єгипті І-ІІІ століть.

Вчені з Північно-Західного університету розкрили таємницю "фаюмських портретів" - посмертних зображень мумій, які були написані в римському Єгипті І-ІІІ століть. Висновки дослідників були представлені на конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки.

Вченим вдалося встановити, що залізно-земляні фарби, які використовувалися при написанні портретів, швидше за все, були привезені з грецького острова Кея, а червоні - з Іспанії. При цьому дерев'яні підкладки, на яких були написані портрети, були привезені з Центральної Європи. Також вчені відзначили, що місцеві художники використовували "єгипетський синій" (подвійний силікат міді і кальцію) для створення багатого спектру відтінків.

Читайте також: Нова методика вивчення ДНК допомогла генетикам досліджувати єгипетські мумії

У ході досліджень вчені вивчили 15 портретів мумій, які лежали на саркофагах в районі обличчя похованих. Дослідники встановили, що три з 15 зображень були зроблені одним і тим же майстром.

Вчені визначили техніку мазків та етапи промальовування. Крім того, дослідникам вдалося виявити відбитки пальців художників.

Раніше вчені встановили, що поховальна маска Тутанхамона спочатку була зроблена для Нефертіті. Відкриття були зроблені під час робіт з відновлення маски Тутанхамона: в результаті нещасного випадку у неї відпала борідка, яку довелося екстрено приклеювати на місце.