Вчені за допомогою аналізу мітохондріальної ДНК змогли визначити склад одягу Еці – мумії "крижаної людини", яка була виявлена в 1991 році. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Scientific Reports.
У ході дослідження вчені визначили, що для виготовлення одягу цей древній мисливець використовував хутро і шкіру як мінімум п'яти видів тварин. При цьому, три з них були домашніми, а два – дикими.
Так, більшість зразків одягу Еці, були виготовлені з шкіри та хутра домашніх тварин: великої рогатої худоби, овець і кіз. Козяча шкіра використовувалася для виготовлення онучей, а бичача – для шнурків. Шапка ж і сагайдак Еці були зроблені з хутра бурого ведмедя і козулі відповідно.
Ці дані можуть вказувати на два факти: або люди мідного віку ретельно вибирали між дикими і домашніми тваринами, складаючи свій гардероб - або ж вони підбирали що доведеться, користуючись будь-якими доступними їм шматочками шкіри.
Еці – найстарша з відомих науці європейських мумій: її вік становить 5300 років. "Крижана людина" був знайдений групою туристів в Альпах у 1991 році. Через хороше збереження мумії експерти спочатку припустили, що перед ними загиблий альпініст, і лише потім з'ясувалося, що знахідка належить мідному віку. На момент смерті Еці було 45 років (що дуже немало для людини того часу). Причиною загибелі стала стріла, пущена в плече. Через те, що наконечник влетів дуже глибоко, "крижана людина" не змогла його витягнути.
Раніше тайванські археологи виявили 48 муміфікованих решток, серед яких рештки матері, яка тримає на руках немовля. Згідно з даними радіовуглецевого аналізу, вік мумій становить приблизно 4800 років. Зріст матері становить 1,6 метра, а немовля – 50 сантиметрів. Вчені не змогли визначити стать дитини, але, судячи з відсутності сформованих зубів, вона була немовлям.