Міжнародна група вчених провела дослідження мумії, вік якої оцінюється в 5,5 – 5,7 тисяч років і встановила, що її муміфікація сталася не природним шляхом, як вважалося раніше, а за допомогою бальзамування. Як повідомляється на сайті Йоркського університету, дослідження науковців свідчать про те, що бальзамування використовувалося на 1,5 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього.
Мумія зберігалася в Єгипетському музеї Туріну з 1901 року. Як підкреслюють вчені, до цього вона ніколи не досліджувалася експериментально. Тепер же дослідники провели хімічний аналіз останків і встановили, що вони були бальзамовані з використанням суміші з рослинної олії, розігрітої хвойної смоли, ароматичних масел і цукру.
Наголошується, що "рецепт" містить антибактеріальні компоненти, які використовувалися при бальзамуванні мумій в Єгипті приблизно через 2,5 тисячі років.
"Схожі рецепти ми бачили у наших попередніх роботах. Крім того, цей засіб містить ті ж пропорції антибактеріальних речовин, що і пізніші "справжні" суміші. Наші знахідки представляють собою буквальне втілення попередників класичної муміфікації, яка стала іконою давньоєгипетської культури", - розповів один з дослідників Стівен Баклі.
Раніше археологи з Австралії виявили залишки мумії в саркофазі, який вважався порожнім. Саркофаг знаходився в музеї університету Сіднея протягом 150 років, але мумія була виявлена тільки в минулому році.