UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені розкрили механізм, що дозволяє мікробу-"кілеру" вбити людину за добу

Мікроб проникає в організм, використовуючи нюхові нерви в носовій порожнині в якості "шосе".

Імунологи розкрили механізм, який дозволяє збудникові "в'єтнамської лихоманки" проникати в організм людини і вбивати її за добу після зараження. На думку дослідників, відкриття допоможе їм створити вакцину від інфекції, яка щороку вбиває понад 90 тисяч людей у Південно-Східній Азії. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Immunity.

Тропічна лихоманка займає третє місце в Південній і Південно-Східній Азії за кількістю смертей після туберкульозу і ВІЛ. Вона викликається бактерією Burkholderia pseudomallei, яка мешкає в заболоченому грунті і водоймах цієї місцевості. Своїм перебігом хвороба нагадує гострий туберкульоз.

Дослідники встановили, що бактерії проникають в організм, використовуючи нюхові нерви в носовій порожнині в якості "шосе", по яких вони рухаються в мозок і проникають крізь гематоенцефалічний бар'єр. Потім мікроб рухається далі, поширюючись по всьому організму і проникаючи в спинний мозок.

Подібний рівень проникнення "в'єтнамської лихоманки" пояснює те, чому смертність від неї вкрай висока і чому вона так швидко вбиває людину після зараження.

Раніше повідомлялося про те, що вчені вперше виявили випадки зараження хворобою Альцгеймера. Заражені були пацієнти, які проходили курс лікування гормонами росту.