Міжнародна команда вчених заявила про те, що стародавня цивілізація Рапануї побудувала бовванів на острові Пасхи через те, що вірила, що ці ідоли роблять ґрунт більш родючим і покращують урожай. Як повідомляє Newsweek, дослідники проаналізували зразки ґрунту, взяті біля кількох бовванів, і з'ясували, що він був надзвичайно родючим.
Певно, представники стародавньої цивілізації використовували ці місця для вирощування бананів, таро і солодкої картоплі. На острові Пасхи розташувалося близько тисячі кам'яних голів. Вони були виготовлені з м'якого вулканічного каменю між 1200 і 1600 роками. Навіщо вони були виготовлені, досі залишається загадкою для вчених, незважаючи на те, що було висунуто кілька припущень щодо їхнього призначення.
Перші люди з'явилися на острові Пасхи близько тисячі років тому, прибувши зі східної Полінезії. Цивілізація процвітала і на піку чисельність її населення сягала 15-20 тисяч. Разом з тим, у 1700-х роках, коли європейці прибули на острів, населення острова різко скоротилося. Поява іноземних хвороб, а також те, що людей вивозили в рабство, що призвело до краху цивілізації.
Раніше дослідники припускали, що загибель цивілізації Рапануї могла бути пов'язана з виснаженням ґрунту через невміле фермерське використання. Разом з тим, нове відкриття свідчить про те, що це не так. Люди, що жили тут, добре знали свій острів і вміли управляти його породами для підтримки землеробства.
У ході нового дослідження вчені вивчили якість ґрунту в ключовому районі острова – кратері Рано Рарку. Це регіон, в якому був видобутий камінь, з якого виготовили 95% кам'яних велетнів острова. Він розташований на східній стороні острова і містить дві статуї. Вони розташовані у внутрішньому регіоні кратера. Голови розміщені вертикально, одна з них стоїть на п'єдесталі, а інша – глибоко в дірі. Вчені стверджують, що статуї не залишили тут, їх поставили навмисне. Тести також показали, що ґрунт Рано Рараку один з найбільш родючих на острові.
Аналіз ґрунту також показав, що в кратері вирощували банани, солодку картоплю, таро і паперову шовковицю. На думку дослідників, постійний рух ґрунту, пов'язаний з риттям в кратері, покращував його родючість.
Вчені припускають, що Рапануї вірили в те, що родючість ґрунту пов'язана з головами. Саме тому їх розставили по всьому острову.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.