Представники міжнародної групи вчених оголосили про те, що почнуть дослідження "космічних" частинок, які були знайдені в єгипетській Ламаній піраміді, вік якої становить понад 4,5 тисяч років. Про дослідження вчених повідомляє Associated Press.
Місяць тому вчені розмістили в піраміді спеціальні пластини, які зібрали мюони – нестабільні елементарні частинки, які на Землі найчастіше фіксуються в космічних променях. По дорозі з атмосфери мюони можуть бути поглинені або відображені твердими поверхнями. Вивчення цих частинок, зібраних в піраміді, за словами вчених, дозволить більше дізнатися про цю споруду, будівництво якої історія приписує фараону Снофру.
Ламана піраміда, розташована в Дахшурі, недалеко від Каїра, відрізняється своїми вигнутими стінами. За словами вчених, після вивчення пластин з неї в рамках проекту по скануванню пірамід (Scan The Pyramids project) планується дослідити мюони з піраміди Хуфу, відомої також як піраміда Хеопса. Ця споруда є не тільки найбільшою з єгипетських пірамід, але і одним з Семи чудес світу.
У жовтні 2015 року єгипетська влада запустили проект зі сканування пірамід космічними променями. Вивчення пірамід за допомогою космічних променів припускає, що в ході дослідження на пірамідах будуть встановлені високочутливі датчики, які будуть реєструвати потоки часток, що виникають у верхніх шарах атмосфери під впливом космічних променів. Таким чином вчені планують просвітити товсті стіни пірамід і отримати точну карту їхньої структури.