UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені прогнозують повернення спалаху наднової у 2037 році

Побачити спалах неозброєним оком буде не можна.

Вчені заявили про те, що в 2037 році можна чекати повернення спалаху вибуху наднової зірки, який отримала назву Supernova Requiem. Побачити його неозброєним поглядом буде не можна, але спостерігати за спалахом можна буде за допомогою потужних телескопів майбутнього, повідомляє NASA.

Майбутня «вистава» буде четвертим відомим спостереженням за вибухом цієї наднової, який збільшить і розділить на кілька частин галактичний кластер, який знаходиться між Землею і надновою. Три зображення цього об'єкта виявили в даних, які в 2016 році зібрав телескоп «Хаббл».

Множинні зображення створюються гігантським галактичним кластером, який спотворює і посилює світло від наднової, що розташовується далеко за ним. Такий ефект називають гравітаційним лінзуванням.

Три зображення наднової, отримані «Хабблом» - це зображення світла, що утворився в результаті вибуху. Світлу від галактичного кластера, який виступив в ролі лінзи, потрібно приблизно чотири мільярди років, щоб досягти Землі. А світлу від Supernova Requiem потрібно 10 мільярдів років.

Прогноз вчених про повернення наднової заснований на комп'ютерних моделях скупчення, які описують різні шляхи, якими світло зірки проходить через лабіринт темної матерії в галактичному угрупованні. Темна матерія - це невидимий матеріал, який становить основну частину матерії Всесвіту і є опорою, на якій побудовані галактики і скупчення галактик.

Вчені вважають, що зображення, які можна буде отримати в 2037 році, будуть відрізнятися від знімків наднової, отриманих раніше. Це відбудеться тому, що світло від її вибуху пройде безпосередньо через центр скупчення, де зосереджена найбільша кількість темної матерії. А це «найдовший шлях», яким світло від вибуху наднової може досягти Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені розкрили таємницю «швидкісного» залишку наднової

Раніше команда астрономів з Каліфорнійського технологічного інституту виявила в далекій карликовій галактиці яскравий спалах наднової. Вчені вважають, що це перший приклад наднової незвичайного типу.