Італійські вчені розробили методику, яка дозволяє передбачати зміни поведінки у хворих, які страждають біполярним розладом за допомогою смартфона.
Біполярний розлад, або маніакально-депресивний психоз, проявляється в різкій зміні афективних станів - гіперактивності та депресії – і періодів нормального психічного стану. Однією з головних стадій лікування є виявлення тривалості й початку цих періодів і проміжків між ними. На даний момент це виявлення здійснюється за допомогою опитування хворого. Але такий метод може бути не завжди ефективним, оскільки його результати можуть виявитися не досить оперативними через що пацієнт починає лікування не вчасно і хвороба посилюється.
Крім зміни настрою періоди афективних станів характеризуються зміною рухової активності – психомоторним збудженням або загальмованістю. Висота голосу залежить від загального стану пацієнта – підвищується під час активності і знижується в період депресії. Майже в кожному сучасному мобільному телефоні вже є все необхідне для відстеження цієї інформації. Акселерометр може реєструвати зміни положення тіла, GPS навігатор отримувати інформацію про пересування, спеціальні програми можуть стежити за частотою і особливостями листування по електронній пошті або висоті голосу під час телефонних дзвінків.
Для того, щоб перевірити, наскільки використання смартфонів є ефективним для виявлення афективних станів, вчені роздали пристрої, оснащені спеціальними програмами, 15 пацієнтам, що страждають біполярним розладом. У результаті експерименту виявилося, що інформація тільки з датчиків руху дозволяє виявити початок періоду активності або спаду в 94% випадків, а при додаванні до них аналізу листування або голосу, цей показник зростає до 97%.
Раніше повідомлялося про те, що додаток для планшета, розроблене в Британії, може допомогти поліпшити пам'ять людей, хворих на шизофренію, і допомогти їм в повсякденному житті.