UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені припустили зародження життя в ударних кратерах

На думку дослідників, удари метеоритів могли створити ідеальні умови для виникнення життя.

Вчені з Університету Західного Онтаріо заявили про те, що життя могло зародитися в ударних кратерах, утворених після падіння метеоритів на Землю. На думку дослідників, ударні кратери були багаті відкладеннями поживних речовин і в них могли бути гідротермальні джерела, повідомляє «Популярная механика».

Вчені вже давно вважають, що життя на Землю могли принести метеорити. Тепер же дослідники припустили, що метеоритні удари могли створити необхідні для появи життя умови.

За словами вчених, відразу після зіткнення область, в яку впав метеорит, була «пекельною і негостинною». Разом з тим, через якийсь час ударні кратери могли бути багаті відкладеними поживними речовинами і, можливо, в них могли бути гідротермальні джерела. «Вони, по суті, створюють оазис для життя», - прокоментував роботу автор дослідження Гордон Осинськи.

Осинськи додав, що після мільярдів років ерозії та іншої геологічної активності неможливо по-справжньому виявити, як виникло життя на Землі, але у місій на Марс є всі шанси відшукати подібні оазиси, полюючи за минулим чи сьогоденним життям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені знайшли в найспекотнішій пустелі на Землі новий вид ракоподібних

Раніше вчені припустили, що необхідні для зародження життя речовини на Землю могло принести зіткнення з Тейєю, яке призвело до появи Місяця. Зіткнення сталося 4,4 мільярда років тому.