UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені припустили існування "полюсів" обертання Всесвіту

Обертання спіральних галактик виявилося не випадковим, але пов'язане зі структурою Всесвіту.

Астрономи з Канзаського університету проаналізували дані про спіральні галактики і помітили деякі дивацтва в їхньому обертанні. Виявилося, що вони обертаються в ту чи іншу сторону не просто так, можливо, що ці аномалії пов'язані з наявністю у Всесвіті "полюсів" і осей обертання, повідомляє Naked science.

Астроном використали дані оглядів SDSS і Pan-STARRS, які в автоматичному режимі отримали зображення мільйонів галактик з усього небесного зводу, а також знімки космічного телескопа "Хаббл". Відібравши спіральні галактики, вчені за допомогою нейромережі розпізнали напрямок їхнього обертання. Виявилося, що кількість таких об'єктів, які обертаються за годинниковою стрілкою і проти неї, розрізняється приблизно на 2%.

Різниця невелика і навряд чи може бути випадковою. Астрономи відзначають, що ця різниця стає тим більшою, чим далі розташовані галактики. Ймовірно, це вказує на те, що ранній Всесвіт був менш хаотичний, ніж сучасний. Асиметрія обертання спіральних галактик різна в різних напрямках. Вчені вважають, що така картина може говорити про наявність у Всесвіті чотирьох "полюсів" і осей обертання.

"Якщо Всесвіт має вісь, то це не проста і єдина вісь, як у дзиги. Це складне накладення декількох осей, причому таких, що постійно зміщуються", - заявив провідний автор дослідження Ліор Шамір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: МОК проаналізує всі варіанти щодо Олімпіади-2020 протягом місяця - Бубка

Раніше вчені заявили про те, що формування перших зірок Всесвіту відбувалося набагато швидше, ніж припускають сучасні моделі. Дослідники виявили незвичайну хмару газу, яка з'явилася лише через 850 мільйонів років після Великого вибуху.