UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені припустили формування нового суперконтиненту, який зробить Землю безлюдною

Але це станеться дуже нескоро.

Вчені заявили про те, що на Землі можливе формування нового суперконтиненту, яке знищить людей та інших ссавців. Але це станеться через 250 мільйонів років, повідомляє The Guardian.

Масове вимирання буде викликане переважно впливом спеки через масові виверження вулканів. Це призведе до того, що концентрація вуглекислого газу зросте вдвічі в порівнянні з нинішніми рівнями. Крім того, Сонце, що старіє, опромінюватиме Землю великою кількістю радіації, а в тропіках з'являться пустелі.

Читайте також: Зміни клімату можуть вбити мільярд людей – вчені

За словами вчених, у далекому майбутньому всі існуючі континенти зіллються в один, він уже отримав назву Пангея Ультима. У своєму дослідженні вони спробували змоделювати те, наскільки екстремальним може стати клімат у результаті перебудови нашої планети.

Це моделювання показало, що після появи нового суперконтиненту екстремальні температури на планеті будуть різкішими, на узбережжі буде більш волого, ніж зараз, а в великих внутрішніх пустелях буде посушливіше. У новому світі температура піднімається на 15 градусів Цельсія вище за доіндустріальний рівень, а на суші цей стрибок може становити 30 градусів Цельсія. В результаті світ порине в екстремальну спеку, яку переживав 250 мільйонів років тому в пермсько-тріасовий період. Тоді вимерло 90% видів живих істот Землі.

Поява ссавців може вважатися найбільшим еволюційним успіхом у світі, але їхня здатність адаптуватися до спеки може виявитися занадто повільною. До ссавців відносяться і люди, які живуть на Землі відносно недовго.

Гомініди з'явилися близько шести мільйонів років тому, коли світ був набагато прохолоднішим, ніж у період динозаврів. Хоча люди розвиваються набагато швидше за інших тварин, наш вид може зіткнутися з величезними проблемами, навіть якщо зможе вижити в масовому вимиранні, пов'язаному з формуванням Пангея Ультима.

Крім прямого впливу спеки, що обжигає, виникнуть проблеми з продовольством через загибель рослинності. Більшість рослин зазнають стресу при температурі близько 40 градусів Цельсія і загинуть при 60 градусах.

Ведучий автор статті Александр Фарнсворт із Брістольського університету заявив, що перспектива ще одного вимирання, у тому числі і людства, стала протверезним нагадуванням про швидкоплинність життя.

«Навколишнє середовище Землі дуже мінливе. Людям дуже пощастило з тим, що ми маємо зараз, і нам не слід витісняти наше довкілля за рамки прохолоднішого клімату, в якому ми розвивалися. Ми — домінуючий вид, але Земля та її клімат вирішують, як довго це триватиме. Що буде далі, можна лише здогадуватись. Домінуючим видом може виявитися щось нове», — сказав він.