UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені представили прототип ядерних акумуляторів

Акумулятори зможуть працювати на одному заряді тисячі років.

Команда фізиків і хіміків з Університету Брістоля представила прототип ядерних батарей, які, як запевняють дослідники, зможуть забезпечити довгострокову подачу енергії фактично з нульовими викидами.

За словами вчених, подібні батареї зможуть знайти застосування в невеликих пристроях малої потужності. Створений ними прототип акумулятора включає в себе штучний діамант, який генерує невеликий електричний струм при потраплянні в радіоактивне поле. У батареї в якості джерела випромінювання використовується ізотоп під назвою нікель-63, але команда вважає, що вони могли б істотно підвищити ефективність роботи пристрою з використанням вуглецю-14, згенерованого в графітових блоках.

У випадку з використанням вуглецю-14, ядерна батарея за 5700 років використання розрядиться тільки наполовину.

"Ці батареї будуть використовуватися в ситуаціях, коли неможливо зарядити або замінити звичайні акумулятори. Вони знайдуть застосування в малопотужних електричних пристроях, де необхідний тривалий термін служби джерела енергії: кардіостимулятори, супутники, висотні безпілотні літальні апарати або навіть космічні кораблі", - заявив один з авторів розробки Том Скотт.

Раніше повідомлялося про те, що розроблено пристрій, що дозволяє заряджати смартфон за допомогою звичайних батарейок.