UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені представили нове пояснення формування Сонячної системи

На думку дослідників, наша планетна система могла сформуватися завдяки впливу зоряного вітру від чужої зірки.

Вчені з Університету Чикаго заявили про те, що Сонячна система могла формуватися завдяки впливу зоряного вітру, який виходив від гігантської померлої зірки, повідомляє Phys.org.

На думку дослідників, Сонячна система могла сформуватися із залишків зірки Волфа-Райє. Маса подібних зірок у 40-50 разів перевершує сонячну, вони набагато гарячіші за інші зірки і в них міститься велика кількість елементів. Коли така зірка починає скидати свої зовнішні оболонки, вони потрапляють в космічний простір за допомогою зоряного вітру і утворюють щільні бульбашки.

На думку дослідників, подібні бульбашки ідеально підходять для формування нових зірок, оскільки таким чином пил і газ "потрапляють у пастку" і конденсуються, утворюючи світила. Вчені припускають, що приблизно 1 – 16% всіх схожих на Сонце зірок були сформовані в подібних умовах.

Цей механізм пояснює достаток алюмінію-26 і дефіцит заліза-60. Зірка Вольфа-Райє випускала велику кількість алюмінію, який потрапляє в зерна пилу і мігрує до кордону бульбашки. Зрештою, частина оболонки останньої сколапсувала, утворивши протозірку і газопиловий диск навколо неї. Сама гігантська зірка зрештою вибухнула, утворивши наднову, або стиснулася в чорну діру.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.