UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пояснили заразність раку тасманійських дияволів

Захворювання вже знищило більшу частину дикої популяції.

Вчені з Дослідницького центру молекулярної медицини заявили про те, що їм вдалося розгадати таємницю заразності раку тасманійських дияволів. До цього дослідники не могли пояснити того, яким чином пухлина обличчя одних тварин передається іншим, повідомляє MedicalXpress.

Наголошується, що рак не є заразним захворюванням за винятком деяких випадків. Іноді можливе перенесення ракових клітин через брудні хірургічні інструменти, але найчастіше вони швидко придушуються імунною системою людини. Разом з тим, злоякісні пухлини обличчя тасманійських дияволів передаються від однієї тварини іншій і викликають смерть в більшості випадків. Більш того, всі зібрані дослідниками зразки ідентичні і походять від однієї клітини.

У ході нового дослідження вчені з'ясували, що на поверхні злоякісних клітин знаходяться рецептори ErbB, які мають підвищену активність. Ці клітини запускають сигнальний каскад усередині клітин, що призводить до активації білків STAT3, що регулюють роботу певних генів. У результаті кількість молекул, з яких імунна система розпізнає пухлинні клітини, знижується; швидкість поділу збільшується, а також починають вироблятися фактори метастазування.

Дослідники стверджують, що препарати, які інгібують роботу ErbB, здатні пригнічувати ріст пухлин і можуть бути використані для порятунку популяції тасманійських дияволів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили перший випадок "зараження" людини раком. У 41-річного пацієнта були виявлені пухлини, клітини яких були занадто малими для ракових клітин людини. У ході досліджень виявилося, що пухлини були передані людині від паразита. Дослідження вчених показало, що ракові клітини, які виникли в організмі паразита "карликовий ціп'як", перейшли в організм господаря – чоловіка, організм якого був ослаблений ВІЛ-інфекцією.