UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пояснили втрату нюху у хворих на COVID-19

Білки, завдяки яким коронавірус проникає в організм, знайдені в клітинах порожнини носа.

Вчені з Американського хімічного співтовариства пояснили незвичайний ранній симптом COVID-19 – повну або часткову втрату нюху. За їхніми словами, їм вдалося знайти в носових порожнинах мишей білки, які необхідні коронавірусу, щоб пробратися в організм, повідомляє "Популярная механика".

Вірус SARS-CoV-2 проникає в клітини живих істот через мембрани. На поверхні клітин є "двері" у вигляді ферменту TMPRSS2 і білка ACE2, який є рецептором білків коронавірусу. У ході нового дослідження вчені показали, що TMPRSS2 і ACE2 виробляються сустентакулярними клітинами порожнини носа, які переносять запахи з повітря в нейрони мозку.

Дослідники провели експерименти на мишах, в ході яких вивчали вироблення білків, які запускають коронавірус в клітини, залежно від віку тварини. Виявилося, що у старих мишей в носових клітинах було набагато більше TMPRSS2 і ACE2, ніж у молодих. Це може пояснити те, чому літні люди більш сприйнятливі до коронавірусу.

Надалі дослідники планують вивчити дію цих білків у людей. Крім того, вчені хочуть з'ясувати, чи можуть сустентакулярні клітини передавати коронавірус нейронам, поширюючи інфекцію в мозок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: COVID-19: серед нових інфікованих у Києві тримісячна дитина

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що вакцину від коронавірусу можуть так і не створити. Є ймовірність, що людству доведеться змиритися з коронавірусом і вчитися, як з ним жити. У короткостроковій перспективі міста вийдуть з карантину, знімуть обмеження і повернуть деякі свободи, однак, вони будуть під пильним контролем з боку держав. Тестування і фізичні спостереження стануть частиною нашого життя. Але в багатьох країнах раптове рішення повернутися до самоізоляції може з'явитися в будь-який момент.