Вчені висунули припущення про те, чому деякі форми раку, наприклад, пухлини серця, є рідкісними. На думку дослідників, пухлини вражають в першу чергу великі органи, порушення в роботі яких не є небезпечними для життя людини. Висновки вчених були опубліковані в журналі Cell.
Рак частіше вражає пряму кишку, молочні залози, але набагато рідше з'являється в таких органах, як серце. Дослідники проаналізували дані по частоті найбільш поширених типів раку і з'ясували, що пухлини рідко вражають органи, що складаються з невеликої кількості клітин, але є життєво необхідні. Порушення роботи в таких органах небезпечні для життя, тому еволюція сприяла виникненню в них стійкості до порушень в генетичних механізмах і метаболізмі.
Разом з тим, парні або великі органи володіють резервами, що допомагає їм підтримувати роботу в тому випадку, якщо виникає збій. Це призвело до того, що фактори, які сприяють появі раку, в таких клітинах не відчували тиску з боку природного відбору, в результаті чого ці тканини виявилися схильні до злоякісних змін.
Разом з тим, вчені підкреслюють, що для підтвердження їхніх висновків необхідні подальші дослідження.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"