UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пояснили колір Великої червоної плями на Юпітері

На забарвлення Великої червоної плями вплинули космічні промені і сполуки сірки і вуглеводнів.

Вчені заявили про те, що Велика червона пляма Юпітера отримала свій незвичайний відтінок через космічні промені, сполуки сірки і вуглеводнів. Висновки дослідників опубліковані в журналі Icarus.

Дослідники припустили, що червоний колір плями обумовлений "бомбардуванням" її поверхні космічними променями і появою в ній великої кількості атомів сірки. Сірка дійсно забарвлює аналог атмосфери Юпітера в червоний колір, але колір, отриманий вченими в лабораторії, відрізнявся від відтінку, який можна було помітити на знімках "Хаббла" і "Юнони".

Вчені припустили, що у Великій червоній плямі містяться й інші речовини, які впливають на її колір. Змішуючи їх одне з одним і опромінюючи пучками ультрафіолету, що імітують космічні промені, вчені виявили, що другим компонентом "червоної фарби" Юпітера був ацетилен – вуглеводень, що міститься в невеликих кількостях у верхніх шарах атмосфери планети.

Додавання ацетилену в аналог матерії Юпітера в лабораторії зробило колір Великої червоної плями не тільки більш реалістичним, але і більш темним. На думку дослідників, це пояснює те, чому інші регіони планети не мають такого забарвленням. Велика кількість ацетилену присутня тільки у Великій червоній плямі.

Велика червона пляма – ураган на Юпітері шириною 16 тисяч кілометрів, який спостерігається з 1830 року, а його існування на планеті передбачалося ще 350 років тому.

Раніше апарат "Юнона" передав на Землю знімки Великого червоного плями.