UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пов'язали появу фосфіну на Венері з вулканізмом

Фосфін міг утворитися завдяки потужним виверженням вулканів і хмарам сірчаної кислоти.

Вчені з Корнельського університету заявили про те, що поява фосфіну на Венері може бути пов'язана з діяльністю вулканів. Таким чином, цей газ міг з'явитися на планеті без участі живих організмів, повідомляє Naked science.

Фосфін - це отруйний газ, який на Землі виробляють деякі анаеробні мікроби. Тому його вважають за можливий хімічний маркер життя і на інших планетах. Менше року тому вчені заявили про його виявленні і на Венері. Це відкриття привернуло великий інтерес.

Але точних даних спостережень фосфіну на Венері досі недостатньо і існують сумніви в їхній достовірності, а також в біогенній природі його появи. У новій же роботі вчені пов'язали його з діяльністю вулканів.

На думку дослідників, процес починається ще в мантії Венери, де утворюються невеликі кількості фосфідів. У процесі вулканічної діяльності вони викидаються в атмосферу разом з попелом і піднімаються на велику висоту. Тут вони вступають в контакт з сірчаною кислотою в формі аерозольних часток, що і призводить до утворення фосфіну.

«Фосфін ще нічого не говорить про біологію на Венері. Він говорить про її геологію. Науковий аналіз вказує, що активні вулканічні процеси зберігаються на планеті сьогодні або, можливо, в недавньому минулому », - заявив провідний автор дослідження Джонатан Лунін.

Разом з тим, ключовою проблемою в побудованій вченими схемі залишається саме вулканізм Венери. На те, що він не затих досі, вказує безліч даних, але прямих спостережень вивержень вулканів на планеті немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені засумнівалися в можливості існування життя на Венері

Раніше вчені ідентифікували на поверхні Венери 37 вулканічних структур, які недавно були активними і, ймовірно, залишаються активними досі. Це означає, що планета все ще є геологічно активною, а не «сплячою», як вважалося до цього.