Ізраїльські вчені ввели людські стовбурові клітини паралізованим щурам, що дозволило їм знову почати ходити і повернути почуття дотику кінцівками. Про свої дослідження вчені повідомили в журналі Frontiers in Neuroscience.
Перш ніж ввести стовбурові клітини, вчені стимулювали їхній поділ на каркасі, що імітує кісткову тканину, і створювали для них середовище, в якому розвиток стовбурових клітин йшов по шляху диференціації клітини нейроглії. В штучну тканину, отриману на каркасі, також додавали білки тромбін і фібриноген, стабілізували і підтримували нервові клітини в спинному мозку щурів.
Біля раніше зламаного хребта мишей вводили вирощену на каркасі з стовбурових клітин і укріплену білками тканину, після чого тварини демонстрували швидке відновлення моторних навичок. Через три тижні після ін'єкції стовбурових клітин 42% паралізованих мишей заново навчилися стояти і ходити; до 75% повернулася здатність ховати лапки і хвіст у присутності лякаючого стимулу. Щури з контрольної групи не показали жодних ознак регенерації моторно-рухового апарату.
Разом з тим, не всі щури повернули рухливість кінцівок. Причини цього дослідникам ще належить з'ясувати.
Раніше повідомлялося про те, що британські вчені отримали дозвіл на застосування методів генної інженерії для досліджень ранніх стадій розвитку ембріонів, спрямованих на підвищення виживання плода. Раніше за дозволом звернулася співробітниця Лондонського інституту Френсіса Кріка Кеті Ніакан для дослідницького проекту ранніх стадій розвитку ембріонів.